Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zmarszczki grawitacyjne – jak je rozpoznać?

Strona główna » Blog » Zmarszczki grawitacyjne – jak je rozpoznać?

Zmarszczki grawitacyjne to naturalny rezultat procesów starzenia skóry. Ich głębokość, wielkość, a także czas pojawiania się zależy od wielu czynników, dlatego przebiega różnie u innych osób. Nie warto jednak biernie oczekiwać na ich pojawienie się, tylko przeciwdziałać ich pojawianiu. W tym artykule nie tylko poznasz proste metody, by opóźnić proces starzenia, ale przede wszystkim dowiesz się, czym charakteryzuje się ten rodzaj zmarszczek.

Zmarszczki grawitacyjne – jak powstają?

Zmarszczki grawitacyjne

Proces powstawania zmarszczek grawitacyjnych jest inny niż w przypadku zmarszczek mimicznych. Pojawiają się u osób dojrzałych, ale są za to głębsze. Dzieje się tak z powodu utraty kolagenu, przez co skóra staje się mniej sprężysta, ale bardziej podatna podatna na wpływ grawitacji (stąd pochodzi zresztą ich nazwa). Zmarszczki grawitacyjne tworzą się przez utratę kolagenu oraz pozostałych składników odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry. Wraz z upływem lat skóra jest coraz bardziej wiotka, przez co łatwiej ulega siłom grawitacji. Zmarszczki grawitacyjne dają o sobie znać po ukończeniu 50 lat.

Jako przykłady można podać następujące zmarszczki:

Skóra staje się wiotka przez siłę przyciągania ziemskiego. Z tego samego powodu mięśnie tracą elastyczność. Skóra jest coraz niżej, zniekształcając owal twarzy.

Zobacz jak pozbyć się głębokich zmarszczek na czole

Mialenia

MIALENIA
POZBĄDŹ SIĘ ZMARSZCZEK GRAWITACYJYCH SKŁADNIKAMI AKTYWNYMIZAMÓW

Zmarszczki grawitacyjne – przeciwdziałanie

Aby przeciwdziałać zmarszczkom grawitacyjnym, warto rozpocząć odpowiednio wcześniej profilaktykę w postaci odpowiedniej pielęgnacji twarzy. Kremy powinny mieć jak najbardziej naturalny skład, dostosowany do potrzeb skóry. Ważna jest również regularność stosowania. Przede wszystkim należy zadbać, by składniki aktywne pochodziły z naturalnych ekstraktów roślinnych, których właściwości są dostosowane do potrzeb skóry dojrzałej. Jeśli krem spełnia takie cechy, to należy go regularnie nakładać. Najlepiej rano i wieczorem.

Oprócz pielęgnacji należy zadbać o skórę od wewnątrz, stosując ćwiczenia ujędrniające (np. joga twarzy, jak i facefitness). Oba służą pobudzeniu mięśni i chronią przed ich przedwczesnym zwiotczeniem. Przykładem ćwiczeń może być oklepywanie twarzy opuszkami palców podczas nakładania kremu albo przyłożenie dłoni do czoła i skręcanie jej w obu kierunkach (prawym i lewym)

W odbudowaniu mięśni pomaga także szczypanie skóry, unoszenie brwi czy naciąganie skóry pod oczami z użyciem palców wskazujących. Nie bez znaczenia pozostaje dieta, która powinna być bogata w warzywa i owoce, a także błonnik. Z kolei wśród produktów niewskazanych znajduje się przede wszystkim cukier. Aby przeciwdziałać zmarszczkom, należy również skórę właściwie chronić, stosują filtry słoneczne- nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok. Najlepsze są filtry z SPF 50+.

Zmarszczki grawitacyjne – warto przeciwdziałać

Choć zmarszczki grawitacyjne pojawiają się na twarzy u każdego człowieka, warto przeciwdziałać ich tworzeniu się. Wskazane wcześniej metody profilaktyczne z pewnością okażą się pomocne, jeśli będziemy je stosować regularnie. Ważna jest również kompleksowość działań, z naturalną pielęgnacją na czele.


Bibliografia

1. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016
2. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009
3. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

5 głosów

Komentarze

Nelia - 2021-05-04 17:08:51

lepiej zapobiegać niż przeciwdziałać ;) ja używałam krem już w wieku 20 lat i naprawdę wyglądam teraz dużo lepiej niż moje równolatki

:) - 2021-05-01 17:53:59

zmarszczki grawitacyjne towarzyszą mi od lat, niestety mam tendencję do marszczenia całej buzi i aktualnie kremy muszę też wspomagać zabiegami na zmarszczki, ale nie robię takich inwazyjnych żeby nie było

dorotka - 2021-04-29 23:01:38

słyszałam że od niewłaściwej pielęgnacji cery też mogą być powstać duże zmarszczki grawitacyjne, bo ciągnie się jakby skórę w dół ;///

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊