Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Pielęgnacja twarzy – jak prawidłowo zadbać o cerę?

Strona główna » Blog » Pielęgnacja twarzy – jak prawidłowo zadbać o cerę?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy to klucz do zdrowej, pięknej i pozbawionej niedoskonałości cery. Aby jednak codzienna procedura dbania o skórę była skuteczna powinna ona być przeprowadzona w konkretny sposób i opierać się na pewnych krokach. Jaka powinna być naturalna pielęgnacja twarzy – jak sprawić, aby była skuteczna?

Codzienna pielęgnacja twarzy – dlaczego jest taka ważna? Jakie powinny być jej etapy?

Pielęgnacja twarzy
Codzienna pielęgnacja twarzy jest ważna, ponieważ składa się z kilku ważnych etapów, które pozwalają na zachowanie zdrowej cery oraz poprawiają jej stan, niwelują powstawanie stanów zapalnych i wyprysków oraz opóźniają procesy starzenia. Aby pielęgnacja była dobra, powinna przede wszystkim być naturalna – im więcej składników naturalnych, tym skuteczniejsze produkty. Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy eliminują również ryzyko wystąpienia alergii, czy problemów skórnych.

Jakie są podstawowe etapy pielęgnacji?

  • Oczyszczanie. Podstawą każdej pielęgnacji jest właściwe i dogłębne oczyszczanie. W ciągu dnia oraz w nocy na skórze zbiera się wiele niepożądanych substancji, jak zanieczyszczenia, nadmiar sebum, czy martwy naskórek. Aby skóra zdołała przyswoić kolejne etapy pielęgnacji należy uprzednio ją oczyścić, w tym celu sprawdzi się żel lub pianka o naturalnym składzie. Jeżeli w ciągu dnia używamy makijażu, niezbędne jest dwuetapowe oczyszczanie – zmycie produktów do makijażu olejkiem, a następnie umycie całej twarzy żelem.
  • Tonizowanie. Tonik pozwoli przywrócić skórze odpowiednie pH, nawilży ją, odświeży oraz przygotuje do dalszej pielęgnacji.
  • Serum. Serum jest opcjonalnym etapem, jednak warto je wprowadzić, ponieważ pozwala poprawić stan cery. Zawarte w nim naturalne składniki aktywne powstrzymają tworzenie się zmarszczek, zniwelują zaczerwienienie i przywrócą blask. Jako serum ujędrniające do twarzy można wykorzystać również oleje, które warto wprowadzić do rutyny, nawet jeśli posiadamy cerę tłustą.
  • Krem. Nawilżenie jest podstawą utrzymania zdrowej cery. Kremu powinno się stosować zawsze.
  • Krem z filtrem. Pielęgnację należy domknąć odpowiednim kremem z filtrem. Jest to niezbędny krok, ponieważ chroni cerę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
Mialenia

MIALENIA
ODŻYWCZA PIELĘGNACJA TWARZYZAMÓW

Prawidłowa pielęgnacja twarzy – jaką wybrać w dzień, a jaką w nocy?

Prawidłowa pielęgnacja twarzy nie zawsze będzie taka sama – poranna pielęgnacja twarzy różni się nieco od wieczornej.

Nakładane rano kremy powinny być lżejsze, a twarz rano wystarczy oczyścić samym żelem lub pianką myjącą.

Z kolei wieczorna pielęgnacja powinna opierać się na dokładnym oczyszczaniu – jeżeli stosujemy makijaż dobrze, by było to oczyszczanie dwuetapowe – oraz dostarczeniu skórze bogatszych składników – przez noc postępują naturalne procesy naprawcze skóry, które można dodatkowo wzmocnić naturalnymi składnikami zawartymi w olejach, czy maseczkach na zmarszczki.

Pielęgnacja twarzy – podsumowanie

Pielęgnacja twarzy aby była skuteczna powinna spełniać kilka warunków, przede wszystkim powinna opierać się na naturalnych składnikach – tylko wtedy będzie przynosić oczekiwane efekty. Dodatkowo warto zaopatrzyć się zestaw do pielęgnacji twarzy – żel do mycia, tonik, krem ujędrniający, ochrona przeciwsłoneczna, serum, czy olej. Ponadto wieczorna pielęgnacja może różnić się nieco od porannej i skupiać się na dokładniejszym oczyszczaniu oraz dostarczaniu bogatszych składników.


Bibliografia

1. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997
2. Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011
3. Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, 2005
4. Sattler G., Sommer B., Kolster B.C., Wypełniacze w medycynie estetycznej, 2011

3 głosów

Komentarze

Sabina1212121212 - 2020-12-21 20:54:30

Z tych kroków pielęgnacyjnych nie używam tylko kremu z filtrem, ale czy to jest aż tak ważne? Chyba nie.. Najważniejsze jest oczyszczanie i tonik, no i wiaodmo potem krem na buzię

Paoulinka - 2020-12-19 19:57:39

Do odpowiedniej pielęgnacji twarzy niestety dopiero dojrzewamy z wiekiem.. Ja dopiero jakoś w wieku może 20 lal zaczęłam używać kremów pod oczy i technikę wklepywania kremu w buzię ;)))

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊