Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Rodzaje zmarszczek – jak powstają i jak opóźnić ich pojawienie się na twarzy?

Strona główna » Blog » Rodzaje zmarszczek – jak powstają i jak opóźnić ich pojawienie się na twarzy?

Zmarszczki to jeden z najbardziej widocznych efektów starzenia się skóry. Ich powstawanie jest zupełnie normalne i nie da się zupełnie powstrzymać tego procesu. Już około 20. roku życia w skórze zaczyna ubywać włókien kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej jędrność i gęstość. Proces ten następuje powoli. Z biegiem lat, w miejscach, gdzie naturalnie skóra rozciąga się pod wpływem mimiki, powstają kolejne linie. Zmarszczki mimiczne pod oczami, lwia zmarszczka, zmarszczki na czole, wokół ust… Nie da się sprawić, żeby nie pojawiły się nigdy, ale można znacznie spowolnić ten proces.

Jak powstają zmarszczki mimiczne?

Włókna kolagenu i elastyny to naturalny budulec skóry, dzięki któremu jest ona mocna i odporna na rozciąganie – czyli po prostu jędrna. Około 20. roku życia zaczyna ich ubywać, a więc cera staje się coraz bardziej wiotka.

Każdego dnia nasza skóra wykonuje ogromną pracę. Śmiejemy się, mrużymy oczy, ściągamy czoło… Twarz okazuje wiele emocji, o czym często zapominamy. Wszystkie te grymasy to efekt napinania konkretnych mięśni i ściągania oraz rozkurczania się skóry. Jędrna cera szybko wraca do stanu wyjściowego. Połączenie wiotczenia tkanek z ciągłym powtarzaniem tych samych grymasów skutkuje rozciągnięciem się skóry i utrwaleniem linii.

Zmarszczki pod oczami w młodym wieku? Kiedy i gdzie pojawiają się pierwsze linie?

Jako pierwsze, bo około 25. roku życia, obserwuje się zmarszczki pod oczami. W tej okolicy skóra jest najdelikatniejsza i najcieńsza, a więc najbardziej podatna na powstawanie linii. Ponadto to właśnie w tym obszarze skóra pracuje najintensywniej – często mrużymy i ściągamy powieki, czy to podczas uśmiechu, czy zastanawiając się nad czymś. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zmarszczki wokół oczu pojawiają się dość wcześnie.

Jako następne najczęściej obserwuje się zmarszczki mimiczne na czole, w tym lwie zmarszczki. Widoczne są najczęściej tuż po 30. roku życia, czasem nieco wcześniej. Mogą być to zarówno linie pionowe, jak i poziome – między brwiami.

Zmarszczki palacza

Odrębnym zagadnieniem są zmarszczki palacza. Jak sama nazwa wskazuje, są to linie powstające u osób palących papierosy. Pojawiają się wokół ust, najczęściej przyjmując formę pionowych, licznych linii. Ich powstawanie uzależnione jest od tego, z jaką intensywnością palimy i w jak młodym wieku zaczęliśmy. Linie mogą pojawiać się nawet u młodych osób.

Na powstawanie zmarszczek palacza wpływa zarówno powtarzanie charakterystycznego ruchu podczas wciągania dymu oraz wpływ toksyn. Niestety, nie da się ich całkowicie usunąć, kiedy już się pojawią.

Walka ze zmarszczkami

Walka ze zmarszczkami, które już się pojawiły nie jest łatwa. Głębokie, utrwalone bruzdy nie zostaną usunięte jedynie za pomocą kremu, czy innych domowych sposobów. Dlatego należy działać jak najszybciej – gdy tylko pojawią się linie. Najlepsze efekty przyniesie profilaktyka – odpowiednie dbanie o skórę, zanim w ogóle zaczniemy obserwować skutki starzenia się cery.

Przeciwzmarszczkowa pielęgnacja

Bez względu na wiek, czy naszym celem jest zmarszczka na czole, czy zmarszczki pod oczami, odpowiednia pielęgnacja skóry to podstawa. Walkę ze starzeniem się zaczynamy już około 20. roku życia. Jeżeli już wtedy zwrócimy uwagę na naszą cerę, dłużej cieszyć będziemy się młodym wyglądem.

Podstawę pielęgnacji stanowi dobry krem ujędrniający o naturalnym składzie, jak np. Mialenia. W młodym wieku najważniejsze dla naszej cery są składniki nawilżające – nawilżona skóra wolniej się starzeje i odporna jest na negatywny wpływ czynników środowiskowych. Takie właściwości ma właśnie między innymi Mialenia. Wraz z upływem lat, poza składnikami nawilżającymi, nasz krem powinien zawierać też inne: pobudzające regenerację, napinające, zwalczające wolne rodniki… Bogaty skład kremu Mialenia zapewnia wszystkie te właściwości!

Zdrowy styl życia a zmarszczki

Na stan skóry wpływa też styl życia: dieta, aktywność fizyczna, stres, niewyspanie, nałogi… Wszystko to odbija się na naszej twarzy. Chcesz dłużej cieszyć się jędrną cerą? Spożywaj pełnowartościowe posiłki, pij dużo wody, ruszaj się co najmniej 3 razy w tygodniu, zadbaj o zdrowy sen i rzuć palenie! Twoja skóra na pewno się odwdzięczy.

Likwidowanie zmarszczek podczas zabiegów

Osoby z głębokimi zmarszczkami, których nie można usunąć za pomocą domowej pielęgnacji, mogą skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze stanowią one uzupełnienie, a nie zastąpienie stosowania kremów oraz odpowiedniego dbania o skórę.

Nie można sprawić, że nigdy nie pojawi się na naszej skórze ani jedna zmarszczka. Nie da się też cofnąć czasu o 10 lat i zlikwidować wszystkich, nawet głębokich linii. Starzenie się cery to naturalny proces – można jednak zredukować wszystkie czynniki, które go przyśpieszają. Podstawą jest codzienna pielęgnacja oraz zdrowy tryb życia.

1 głosów

Komentarze

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Brak opóźnień, wysyłka realizowana w ciągu 24h.

Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.

10RABAT2017

Tak, chcę!