Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Ćwiczenia twarzy na zmarszczki – profilaktyka antyzmarszczkowa

Strona główna » Blog » Ćwiczenia twarzy na zmarszczki – profilaktyka antyzmarszczkowa

Starzenie się skóry to proces, którego nikt nie jest w stanie uniknąć. Można jednak sprawić, że będzie postępować nieco wolniej, a skóra długo pozostanie napięta. Czym jest joga twarzy i czy warto ją wykonywać?

Jeżeli czujesz, że w walce ze zmarszczkami czegoś Ci brakuje, a stosowanie odpowiednich kosmetyków to zdecydowanie za mało, wypróbuj ćwiczenia twarzy na zmarszczki! Wystarczy kilka minut, aby rozluźnić 50 mięśni, znajdujących się w obrębie twarzy. Dzięki temu zlikwidujemy również napięcia skóry, które powodują pojawianie się zmarszczek mimicznych.

Ćwiczenia twarzy na zmarszczki – jak je wykonywać?

Każdorazowo wykonywać należy 20 ćwiczeń do zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy. Nie musi być to 20 różnych, ale np. cztery serie pięciu ćwiczeń lub pięć serii czterech. Wykonujemy je co najmniej 3 razy w tygodniu. Jak w przypadku wszystkich ćwiczeń, zacząć trzeba od rozgrzewki. W tym wypadku sprawdzi się seria głębokich wdechów i wydechów.

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami obejmują jednocześnie problem, jakim jest lwia zmarszczka. Ćwiczenia angażują obszar powiek, ale też między brwiami – a przy tym są niezwykle proste. Wystarczy unosić i opuszczać brwi przez około minutę. Między nimi położyć palec, aby lepiej czuć pracę mięśni. Następnie przez kolejną minutę szczypiemy brwi, zaczynając od nasady i przenosząc się do zewnątrz – to świetny sposób na lifting górnej powieki.

Omawiając ćwiczenia na zmarszczki twarzy, nie można zapominać o okolicy ust. Pierwszym jest szybkie powtarzanie zbitki samogłosek a, e, i, o, u – wykonując je rano, dodatkowo rozgrzejemy aparat mowy i poprawi się nasza dykcja. Następnie można przejść do kolejnego ćwiczenia, które polega na złożeniu ust w dziubek i przenoszeniu go od lewej do prawej.

Ostatnia partia ćwiczeń dotyczy okolic podbródka i dekoltu. W tym wypadku należy całymi dłońmi, przez minutę oklepać tę okolicę. W ten sposób pobudzamy mięśnie i skórę, rozluźniamy je i zapobiegamy pojawianiu się chomiczków, czy obwisłej skóry w okolicy szyi.

Ćwiczenia twarzy na zmarszczki a stosowanie kremów

Ćwiczenia twarzy na zmarszczki to świetny sposób na ujędrnienie skóry, ale nie zastępuje on codziennej pielęgnacji – może ją jedynie uzupełnić i wspomóc! Oczyszczanie skóry oraz stosowanie odpowiednich kremów, jak serum Mialenia, to podstawa walki ze zmarszczkami. W serum Mialenia znalazły się takie składniki aktywne, jak:

  • ekstrakt z topoli czarnej (Populus Nigra Bud Extract),
  • ekstrakt z eleuterokoka kolczystego – syberyjski żeń-szeń (Acanthopanax Senticosus Root Extract),
  • D-panthenol,
  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego (Ruscus Aculeatus Root Extract),
  • ekstrakt z lawendy wąskolistnej (Lavandula Angustifolia Flower Extract),
  • Ceramid 6,
  • Dipalmitynian hydroksyproliny,
  • Pirolidynokarboksylan magnezu (Magnesium PCA),
  • ekstrakt z guarany (Paullinia Cupana Seed Extract).

Mialenia zawiera substancje, które działają na skórę nawilżająco, ujędrniająco, pobudzają procesy regeneracji, a także zwalczają wolne rodniki. Takie preparaty bezpośrednio wpływają na stan cery, wzmacniając ją i poprawiając napięcie. Ćwiczenia natomiast oddziałują na mięśnie. Likwidują napięcia, które z kolei powodują marszczenie skóry i pojawianie się zmarszczek.

Ćwiczenia to świetny sposób na zapobieganie pojawianiu się zmarszczek oraz na niwelowanie płytkich linii. Podobnie jak w przypadku stosowania kosmetyków anti-aging, znaczenie ma tu konsekwencja. Gimnastykę trzeba wykonywać regularnie – co najmniej 3 razy w tygodniu. W przeciwnym razie nie zaobserwujemy zadowalających efektów.
Pamiętaj, że ćwiczenia możesz wykonywać w pracy, przed monitorem. To doskonały sposób na rozluźnienie mięśni, ale też na relaks. Po takiej serii z pewnością z nową energią wrócisz do codziennych zadań.

1 głosów

Komentarze

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Brak opóźnień, wysyłka realizowana w ciągu 24h.

Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.

10RABAT2017

Tak, chcę!