Krem ujędrniający – co powinien mieć w składzie?
Strona główna » Blog »
Krem ujędrniający pozwala na szybsze odzyskanie dobrej kondycji skóry, która traci swą jędrność i elastyczność wraz z wiekiem. Produkt nie może być jednak wybrany przypadkowo. W poniższym artykule znajdą Państwo informacje o tym jak wybrać najlepszy krem ujędrniający oraz jakie składniki powinny znajdować się w jego składzie. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.
Krem ujędrniający – jakie składniki powinien mieć w składzie?
Krem ujędrniający powinien bazować na naturalnych składnikach, które są skuteczne i bezpieczne dla skóry. Duża zawartość składników aktywnych w kremie do twarzy na zmarszczki sprawia, że będzie on dodatkowo wspomagał procesy ujędrniające. Krem ujędrniający do twarzy musi być wybrany w sposób odpowiedzialny.
Składniki, których powinniśmy szukać w składzie kremu ujędrniającego to między innymi:
- ekstrakt z guarany: substancja ta stymuluje lepsze napięcie i wygładzenie skóry, działa także ściągająco i zwiększa jej elastyczność. Dzięki zawartości kofeiny wykazuje właściwości przeciwobrzękowe. Ekstrakt z guarany poprawia także wchłanianie innych substancji czynnych w głąb skóry.
- ekstrakt z lawendy wąskolistnej: wygładza skórę, stymuluje procesy regeneracyjne oraz mikrokrążenie. Ponadto ekstrakt ten blokuje działanie wolnych rodników, ogranicza wydzielanie sebum oraz posiada właściwości antyseptyczne.
- dipalmitynian hydroksyproliny: substancja ta aktywuje procesy regeneracyjne skóry oraz posiada właściwości silnie nawilżające. Związek ten skutecznie spowalnia procesy starzenia skóry, poprzez zwalczanie wolnych rodników.
- ekstrakt z eleuterokoka kolczystego: związek ten wykazuje silne właściwości napinające, wygładza i liftinguje skórę oraz przeciwdziała jej wiotczeniu. Kolejne właściwości tego składnika to: pobudzanie skóry do regeneracji, hamowanie procesów starzenia oraz zwalczanie wolnych rodników, dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów.
- ekstrakt z topoli czarnej: odpowiada on za nawilżenie, wygładzenie oraz ujędrnienie skóry. Związek ten działa także odkażająco i przeciwzapalnie. Zwiększa on także przepływ krwi, dzięki nadaniu ściankom naczyń krwionośnych większej elastyczności.
Dlaczego skóra wiotczeje? | Jak temu przeciwdziałać? |
wraz z wiekiem spada jakość i produkcja włókien kolagenu i elastyny w skórze |
|
na skórę działają uszkadzające ją wolne rodniki |
|
z wiekiem spada zawartość kwasu hialuronowego w skórze |
|
pod wpływem słońca dochodzi do fotouszkodzeń w skórze |
|
Krem ujędrniający to potężna broń w walce o piękny wygląd skóry. Dlatego należy wybierać produkty dobrej jakości, najlepiej ze składnikami pochodzenia naturalnego. Niemniej jednak profilaktyka anti-aging nie będzie skuteczna, jeśli równocześnie nie wyeliminujemy z życia czynników, które skórze szkodzą. Używki takie jak papierosy i alkohol podtruwają skórę toksynami. Skórze szkodzi także słońce. Dlatego należy je wykluczyć, a pamiętać o regularnej dawce snu i wody, a skóra odwdzięczy się nam młodym wyglądem – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog Clinica Cosmetologica.
Sprawdź jakie jeszcze składniki powinien zawierać krem na zmarszczki.
MIALENIA
KREM UJĘDRNIAJĄCY NA BAZIE NATURALNYCH SKŁADNIKÓWZAMÓW
Krem ujędrniający – czego unikać w jego składzie?
Krem ujędrniający nie powinien zawierać w swoim składzie szkodliwych substancji. Substancje te mogą podrażniać skórę oraz wywoływać zaczerwienia. Jeśli podrażnimy skórę, stosując krem ujędrniający do twarzy, będziemy musieli rozpocząć kurację łagodzącą podrażnienia. Kolejną możliwość konsekwencją stosowania kremu z szkodliwymi związkami, jest uporczywy świąd skóry oraz pokrzywka.
Szkodliwe substancje znajdujące się w składzie kremów mogą wywołać także bardziej niebezpieczne skutki, szczególnie u osób posiadających wrażliwą lub alergiczną skórę.
Szkodliwe związki, których należy unikać w składzie kremu ujędrniającego do twarzy to:
- PEG,
- parabeny,
- silikony,
- sztuczne substancje zapachowe,
- barwniki.
Krem ujędrniający Mialenia
Pośród preparatów ujędrniających warto wyróżnić produkt marki Mialenia. Do doskonały krem, który liftinguje kontur twarzy, spłyca zmarszczki i przede wszystkim chroni przed pojawieniem się nowych. Tak szerokie spektru działania zawdzięcza skutecznym składnikom pochodzenia naturalnego. Zaczerpniętym ze świata roślin witaminom, minerałom, olejom i ekstraktom Mialenia jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna dla skóry. Są to bowiem substancje dobrze przebadane, odpowiednie nawet dla osób ze skórą wrażliwą. Krem ujędrniający Mialenia działa wszechstronnie. Po pierwsze – nawilża. Woda związana w naskórku sprawia, że na skórze nie pojawiają się płytkie zmarszczki. Działa tu ten sam mechanizm, który możemy zaobserwować na kwiatach: przesuszone, odwodnione, natychmiast marszczą się. Co więcej, suche kwiaty są podatne na kruszenie i uszkodzenie. Podobnie jest ze skórą: słabo nawilżoną łatwo uszkodzić. Dlatego też substancje nawilżające są tak istotne w kremie ujędrniającym. W Kremie Mialenia za nawilżenie odpowiada szeroka gama składników: ceramidy, dipalmitynian hydroksyproliny, ekstrakt z ruszczyka kolczastego , ekstrakt z lawendy, ekstrakt z topoli czarnej oraz pantenol. Po drugie – krem ujędrniający musi poprawiać syntezę kolagenu i elastyny, bo to te białka odpowiadają za napięcie skory.
W Maileni nie brakuje więc surowców uelastyczniających i ujędrniających.
Wśród nich znajdziemy dipalmitynian hydroksyproliny, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z guarany i ekstrakt z topoli czarnej. Po trzecie – komórki skóry potrzebuja regeneracji, aby dłużej zachować młodość. Stąd w Maileni znajdziemy także substancje odżywcze takie jak ekstrakt z eleuterokoka kolczystego i pirolidynokarboksylan magnezu. Aby były one sprawnie dostarczane do komórek w Mialeni znałazły się także składniki poprawiające stan naczyń krwionośnych: ekstrakt z topoli czarnej i ekstrakt z ruszczyka kolczastego. Te cztery właściwości kremu Mialenia sprawiają, że mamy do czynienia z działającym kompleksowo kremem ujędrniającym. Mialenia szybko poprawia kondycję skóry, nie maskuje problemów, lecz realnie napina owal twarzy, chroni przed wiotkością skóry i zmarszczkami.
Krem ujędrniający to produkt, którego zadaniem jest przywrócenie skórze utraconej jędrności i elastyczności.
Szukając dobrego kremu należy zwrócić uwagę na to, jakie substancje znajdują się w jego składzie. Krem ujędrniający do twarzy powinien być skuteczny i bezpieczny dla skóry. Produkt spełniający te wymagania, zawiera w swoim składzie naturalne składniki aktywne oraz jest całkowicie pozbawiony szkodliwych substancji.
MIALENIA
KREM UJĘDRNIAJĄCYZAMÓW
FAQ
1. W jakim wieku należy zacząć stosować krem ujędrniający?
Wbrew powszechnej opinii kremów ujędrniających powinno się używać jeszcze przed 30 urodzinami. Skóra zaczyna tracić kolagen i elastynę już po dwudziestce, dlatego od tego czasu warto stosować krem nawilżający, a około 25 roku życia dołączyć krem ujędrniający, wzmacniający jakość kolagenu. Dobrym wyborem będzie produkt Mialenia, który doskonale ujędrnia i napina skórę.
2. Jak można wesprzeć działanie kremu ujędrniającego?
Na początek działanie kremu ujędrniającego warto wesprzeć innymi metodami domowej pielęgnacji. Stosować dietę zawierającą witaminy i minerały niezbędne skórze, pamiętać o demakijażu, ruchu i regularnym śnie. Pić około 2 litrów wody niegazowanej mineralnej dziennie. Okazjonalnie można także stosować domowe maseczki dostosowane do naszego rodzaju cery.
3. Czy krem ujędrniający poradzi sobie z głębokimi zmarszczkami?
Zmarszczki głębokie to najczęściej zmarszczki utrwalone. Z takimi zmarszczkami poradzą sobie zabiegi medycyny estetycznej. Krem ujędrniający najlepiej działa zaś profilaktycznie, opóźnia pojawienie się zmarszczek. Niemniej jednak kondycja skóry pogarsza się z wiekiem, dlatego krem ujędrniający należy na stałe włączyć do pielęgnacji, aby ustrzec się przed kolejnymi zmarszczkami.
Bibliografia
1. Del Rosso J.Q., Kosmeceutyki o działaniu nawilżającym, 2006
2. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
3. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
4. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006