Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Pirolidynokarboksylan magnezu (Magnesium PCA)

Strona główna » Blog » Składniki » Pirolidynokarboksylan magnezu (Magnesium PCA)

Pirolidynokarboksylan magnezu jest składnikiem, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kosmetyków z jego zawartością poszukuje coraz więcej osób, zwłaszcza przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to składnik charakteryzujący się skutecznym działaniem. Preparaty z jego zawartością są w stanie zniwelować wiele problemów skórnych.

Pirolidynokarboksylan magnezu – jakie preparaty go zawierają?

Pirolidynokarboksylan magnezuJak już wspomniano na wstępie, pirolidynokarboksylan magnezu jest składnikiem, który charakteryzuje się wszechstronnymi właściwościami. Z tego też względu znajdziemy go w wielu różnego rodzaju preparatach kosmetycznych, np. na zmarszczki.

Mowa tu między innymi o:

  • kremach do twarzy i pod oczy,
  • serach do twarzy i pod oczy,
  • tonikach,
  • balsamach i masłach do ciała.

Warto wiedzieć, że pirolidynokarboksylan magnezu nie jest składnikiem naturalnym. Pozyskiwany jest on bowiem w efekcie reakcji chemicznej. Jakie zaś cenne związki znajdziemy w tym dobroczynnym składniku? Pirolidynokarboksylan magnezu zawiera przede wszystkim magnez, który charakteryzuje się naprawdę zbawiennym wpływem na naszą skórę. Może nadać on cerze pożądany wygląd.

Przeczytaj również o naturalnych sposobach na zmarszczki

Mialenia

MIALENIA
KREM NA ZMARSZCZKI Z PIROLIDYNOKARBOKSYLANEM MAGNEZU W SKŁADZIEZAMÓW

Pirolidynokarboksylan magnezu – poznaj jego niezwykłe właściwości.

Pirolidynokarboksylan magnezu jest składnikiem, który nada się do pielęgnowania każdego rodzaju skóry. Przede wszystkim warto byłoby jednak dowiedzieć się tego, jak działa pirolidynokarboksylan magnezu na zmarszczki. Otóż składnik ten wykazuje niezwykle silne działanie wygładzające. Dzięki temu niweluje on zmarszczki, zwłaszcza te płytkie oraz nieutrwalone. Jeżeli chodzi zaś o głębokie oznaki starzenia się skóry, mają one szansę zostać mocno spłycone.

Pirolidynokarboksylan magnezu blokuje działanie wolnych rodników, co jest niesamowicie istotne w kontekście walki ze zmarszczkami. Składnik ten charakteryzuje się także silnymi właściwościami nawilżającymi. Z tego też względu okaże się on niesamowicie pomocny w walce z nadmiernym przesuszeniem skóry

Idealnie nada się zarówno do pielęgnowania twarzy o cerze suchej jak i normalnej. Składnikiem tym powinny zainteresować się także osoby, które chcą wzmocnić naturalną barierę ochronną swojej skóry. Trzeba bowiem mieć na uwadze to, że im silniejsza bariera ochronna skóry, tym atrakcyjniejszy jej wygląd. Preparaty kosmetyczne zawierające w swoim składzie dobroczynny pirolidynokarboksylan magnezu są w stanie zniwelować szkodliwy wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych na stan naszej cery. Mowa tu między innymi o czynnikach atmosferycznych takich jak silny wiatr czy ujemne temperatury. Doskonale byłoby jednak mieć na uwadze to, iż jednorazowe użycie serum liftingującego czy kremu zawierającego wyżej wspomniany składnik na niewiele się zda.

Warto pamiętać o tym, aby wybrany kosmetyk aplikować na skórę codziennie. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się nakładanie kosmetyku na cerę dwa razy dziennie

Nie ulega wątpliwości, że rezultaty nie pojawia się natychmiast. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość. W pełni satysfakcjonujące oraz w miarę trwałe rezultaty będą miały szansę pojawić się po około dwóch, trzech tygodniach codziennego stosowania.


Bibliografia

1. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999
2. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016

7 głosów

Komentarze

Iness - 2021-05-01 15:05:16

tak dokładnie koleżanka ma rację ludzie nie zwracają uwagę na składy a czasem taki kosmetyk potrafi wyrządzić więcej szkód niż pozytywów bo tylko sztucznie ukrywa te zmarszczki

zdradddda - 2021-04-30 21:57:54

krem do twarzy to ważny element codziennej pielęgnacji

Ameliia - 2021-03-22 11:38:27

wiesz co juka, skład jest ważny w wyborze kosmetyków, bo jak się wybiera takie z niższą ceną to skład też musi być z niżej półki, jeśli faktycznie chcesz pozbyć się zmarszczek to zwracaj uwagę na skład, ja mam ten składnik w swoim serum i zauważyłam poprawę widoczności kurzych łapek :)

juka - 2021-03-15 11:22:51

czy ten pirolidynokarboksylan magnezu faktycznie jest taki ważny w preparatach na zmarszczki?? widzę, że u siebie w kosmetykach nie występuje

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊