Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Krem ze śluzu ślimaka – czy pomoże?

Strona główna » Blog » Krem ze śluzu ślimaka – czy pomoże?

Krem ze śluzu ślimaka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, bo zawiera on wiele cennych dla naszej skóry składników. Stosowanie tego specyfiku może pomóc przede wszystkim osobom, którym zależy na prewencji zmarszczek. Jeżeli więc zadbamy o to, aby krem ze śluzu ślimaka stosowany był regularnie, kondycja naszej cery na pewno ulegnie poprawie.

Krem ze śluzu ślimaka – jakie właściwości posiada?

Krem ze śluzu ślimaka

Krem ze śluzu ślimaka posiada wiele cennych dla naszego zdrowia właściwości. Przede wszystkim warto zastosować go, jeżeli zależy nam na profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Krem ten stymuluje bowiem włókna kolagenowe do odnowy, zapobiegając przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek.

Działa on również:

  • zmiękczająco,
  • nawilżająco,
  • regenerująco,
  • rozświetlająco.

Krem ze śluzu ślimaka musi być jednak stosowany regularnie, bo od tego zależy w dużej mierze to, jak duże będą efekty. Wskazana jest cierpliwość

Rezultatów nie dostrzeżemy od razu. Ponadto, należałoby pamiętać o tym, aby krem stosować zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną cerę. Warto użyć delikatnego żelu lub mleczka przed zastosowaniem kremu. Krem aplikowany na starannie przygotowaną skórę twarzy zdecydowanie lepiej działa.

Zobacz jakie istnieją naturalne sposoby na zmarszczki

Mialenia

MIALENIA
KREM DO TWARZY Z KOMPLEKSOWYM SKŁADEM ZAMÓW

Krem ze śluzu ślimaka – jakich efektów się spodziewać?

Krem ze śluzu ślimaka może okazać się bardzo efektywny. Dzięki niemu, nasza cera ma szansę stać się promienna. Krem ze śluzu ślimaka rozjaśnia bowiem przebarwienia i sprawia, że cera przestaje być poszarzała. Ponadto, dzięki kremowi zawierającemu śluz ślimaka można spłycić widoczne już, nieutrwalone jeszcze zmarszczki. Krem ze ślimaka stanowi także doskonałą ich prewencję. Śluz ślimaka sprawia, że nasza skóra staje się przyjemna w dotyku. Nadaje się on do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Mogą stosować go posiadaczki cery tłustej, z niedoskonałościami, ale również posiadaczki skóry suchej i odwodnionej.

Krem ze śluzu ślimaka – o czym jeszcze warto pamiętać?

Krem ze śluzu ślimaka, aby był pomocny, musi być wybierany starannie. Nie należy kupować pierwszego lepszego kremu, tylko dlatego, że znajduje się w nim śluz ślimaka. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele kremów z tym składnikiem, ale nie wszystkie z nich są godne polecenia. Śluz ślimaczy nie powinien być więc jedynym skutecznym składnikiem kremu do twarzy. W przeciwnym razie, kosmetyk nie zadziała skutecznie, a może wręcz zaszkodzić.

Najlepszym rozwiązaniem będzie więc zakup naturalnego kremu, z wysoką zawartością różnych składników aktywnych. Dobrze będzie, jeżeli śluz ślimaka będzie jednym z nich. Nigdy nie należy jednak opierać swojej pielęgnacji tylko i wyłącznie o tę jedną substancję

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że krem ze śluzem ślimaka może okazać się bardzo pomocny. Warto stosować go zarówno w ramach profilaktyki przeciwzmarszczkowej, jak i w celu poprawy ogólnej kondycji swojej cery. Nie sposób nie zauważyć, że dzięki kremowi ze śluzem ślimaka możemy pokonać naprawdę wiele problemów skórnych. Warto jednak przyglądać się temu, czy kosmetyk faktycznie zawiera dużą ilość naturalnych składników aktywnych.


Bibliografia

1. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 2005
2. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004

1 głosów

Komentarze

Ula - 2021-11-24 15:12:43

Przeciwwskazań jakiś nie ma, więc chyba nie. jedyne co to żeby regularni stosować

Suvia - 2021-11-23 23:19:12

Na pewno sobie sprawdzę ten krem ze śluzu ze ślimaka. Jest coś o czym warto jeszcze pamiętać w związku z tym?

Natalia - 2021-11-23 15:49:33

zgadzam się, lepiej tym uzupełnić pielegnację a nie zastąpić. Efekty fajne są przy regularnym stosowaniu. Ja zauważyłam, że skóra jest bardziej nawilżona

Julia - 2021-11-22 17:45:52

To raczej lepiej stosować razem z normalnym kremem przeciwzmarszczkowym

Natalia - 2021-11-21 18:06:33

Krem ze śluzu ze ślimaka stosować zamiast kremu i jakich w ogóle się wtedy efektów mogę spodziewać po takiej zmianie?

Gabi - 2021-11-21 07:08:43

Takie zdjęcie chyba tylko jest, ogólnie wygląda to jak zwykły krem

Barbara - 2021-11-20 13:05:12

Ciekawy jest ten krem ze śluzu ślimaka. Wygląda nie zachęcająco, ale jakie właściwości posiada, szkoda nie sprawdzić :D

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊