Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zmarszczki marionetki – pozbądź się ich skutecznie!

Strona główna » Blog » Zmarszczki marionetki – pozbądź się ich skutecznie!

Zmarszczki marionetki to mankament urody, występujący najpełniej u osób po ok. 40 roku życia, niemniej jednak ich powstawanie może rozpocząć się już w wieku 20 lat. Najbardziej narażone są osoby charakteryzujące się bogatą mimiką twarzy. Niesłusznie o skłonność do zmarszczek marionetki posądza się jedynie osoby o nerwowym bądź melancholijnym usposobieniu. Zmarszczki marionetki mogą pojawić się u każdego z nas, choć pewne predyspozycje mają osoby o twarzy pociągłej. Czynnikiem ryzyka może być również zła dieta, wpływająca na utratę jędrności skóry, palenie tytoniu czy przewlekły stres i niedobór snu.

Zmarszczki marionetki i ich wpływ na naszą urodę

Zmarszczki marionetki mają postać bruzd, ciągnących się od kącików ust bądź nawet od wysokości nosa do podbródka. Nadają naszej twarzy niezależny od naszej woli grymas, mogący powodować przypisywanie nam, często błędne, cech osoby zawistnej czy smutnej. Jest to zatem o tyle uciążliwy typ zmarszczek, że poza efektem postarzającym, może przyczynić się do błędów w komunikacji i niewłaściwego odbioru naszej osoby.

Zmarszczki marionetki problemem któremu można zapobiec?

Zmarszczki marionetki są problemem nie łatwym do zlikwidowania. Odpowiedzią na pytanie zawarte w tytule jest przede wszystkim przestrzeganie ogólnie pojętej higieny życia codziennego. Powinniśmy dbać o odpowiednią ilość i jakość snu, o zdrową i zbilansowaną dietę, niezawierającą szkodliwych toksyn. Unikajmy również stresu i przemęczania się a zminimalizujemy ryzyko pojawienia się zmarszczek marionetki. Profilaktycznie zaleca się również stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych z kwasem hialuronowym, naturalnie poprawiającym jędrność naszej skóry.

Mialenia

MIALENIA
POZBĄDŹ SIĘ ZMARSZCZEK MARIONETKI SPRAWDZONYM ROZWIĄZANIEMZAMÓW

Zmarszczki marionetki – ćwiczenia sposobem na ich uniknięcie?

Zanim pojawią się u nas zmarszczki marionetki, ćwiczenia będą znakomitym sposobem aby zmniejszyć ryzyko ich powstania. Podstawowym ćwiczeniem jest nabieranie powietrza w usta i “upychanie” go na przemian w policzkach. Podobne ćwiczenia możemy wykonywać językiem, napinając skórę w okolicach obydwu warg. Idea obydwu ćwiczeń jest taka sama – powodując napięcie skóry, zapobiegamy jej zapadaniu się a także pobudzamy krążenie krwi, co umożliwia dostarczenie odpowiednich dawek substancji odżywczych. Nasza skóra na pewno będzie nam wdzięczna!

Jak zlikwidować zmarszczki marionetki – sprawdzone sposoby na odzyskanie urody

Zastanawiasz się jak zlikwidować zmarszczki marionetki? Nie jest to proste ale istnieją skuteczne sposoby.

Należą do nich:

Zmarszczki marionetki na twarzy

  • Peelingi chemiczne z kwasami AHA,
  • Wypełniacze w postaci koktajli witaminowych opartych o kwas hialuronowy,
  • Nici liftingujące stosowane w przypadku zaawansowanych i głębokich zmarszczek,
  • Laseroterapia.

Peelingi chemiczne na linie marionetki

Peelingi chemiczne stosujemy w początkowych stadiach zmarszczek marionetki. Specjalnie skomponowane kompleksy witamin odżywiają skórę a kwasy AHA złuszczają ją, pobudzając do produkcji zdrowych komórek i odbudowy.

Wypełniacze

Wypełniacze to środek odpowiedni na kolejne stadium zmarszczek, kiedy nie reagują one należycie na peelingi. Użycie wypełniaczy polega na nastrzykiwaniu skóry mieszanką kwasu hialuronowego z koktajlem witaminowym. Rolą kwasu hialuronowego jest wypełnienie bruzdy i przez to napięcie zwiotczałej skóry, witaminy zaś przyczyniają się do naturalnego jej odżywienia i odbudowy.

Nici liftingujące na dojrzałe linie marionetki

Nici liftingujące stosujemy przy cerze dojrzałej o mocno widocznych zmarszczkach. Wszczepione pod skórę powodują powstanie naturalnego “rusztowania” napinającego jej zewnętrzne warstwy. Jednocześnie stymulują do produkcji naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego a także pobudzają fibroblasty do wytwarzania elastyny (Białko odpowiadające za elastyczność naszej skóry). Są przy tym zupełnie bezpieczne i nie wymagają użycia skalpela, czym zdobywają sobie przewagę nad klasycznym liftingiem, wymagającym znacznego naruszenia powłok skórnych. Efekt zastosowania nici liftingujących jest praktycznie natychmiastowy. Najczęściej stosowane są u kobiet po 40 roku życia.

Oczywiście wszystkie wymienione sposoby można połączyć z opisanymi wcześniej ćwiczeniami. Nie do przecenienia jest również odpowiednia dieta i kosmetyki, głównie w postaci odżywczych kremów do skóry. Wszystko to razem stanowi zbiór metod którymi wyeliminujemy problem. Zmarszczki – linie marionetki przestaną być widoczne a nasza twarz odzyska młody i radosny wygląd.

Zmarszczki – linie marionetki oraz ich zwalczanie za pomocą kremów

Skóra na twarzy bez zmarszczek

Linie marionetki mogą być skutecznie zwalczane kremami o odpowiednim składzie. Istnieje cały szereg substancji o potwierdzonym naukowo działaniu przeciwzmarszczkowym. Dwa podstawowe składniki, bazujące na naturalnych substancjach obecnych w zdrowej skórze to kolagen i elastyna, występująca zazwyczaj w formie hydrolizatu. Młoda skóra sama produkuje te substancje, niestety z czasem produkcja zaczyna być niewystarczająca i należy dostarczyć ich z zewnątrz, na przykład właśnie przy pomocy kremów.

Kolejnym środkiem jest kwas hialuronowy, będący obecnie podstawą walki ze zmarszczkami. Ten polisacharyd posiada zaskakującą właściwość wiązania wody i stosowany powierzchniowo przyczynia się do zauważalnego nawilżenia skóry. Jednocześnie stosowany zewnętrznie, w kremie, nie powoduje żadnych skutków ubocznych i może być stosowany praktycznie bez ograniczeń.

Ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych są również witaminy A,C,E oraz B3 i B9. Na zmarszczki pomagają również tzw. fitohormony czyli hormony roślinne, poprawiające ukrwienie i kojące stany zapalne.

Warto aby krem  zawierał również filtr przeciwsłoneczny, chroniący naszą skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.

Zmarszczki marionetki są istotnym defektem urody, mogącym wpłynąć na nasz wizerunek i mylne przypisanie nam cech człowieka smutnego czy złośliwego. Jest to dla nas oczywiście bardzo krzywdzące, jednak przy odrobinie chęci i dbałości o cerę, jesteśmy w stanie zmarszczek uniknąć bądź je zlikwidować.

Nowoczesna medycyna i kosmetologia znają wiele skutecznych metod, obecnie coraz mniej inwazyjnych, opartych o naturalne i bezpieczne składniki. Mając do dyspozycji cała gamę sposobów walki ze zmarszczkami, możemy bez kłopotu dopasować “kaliber” użytego środka do wagi naszego problemu – od łagodnych peelingów chemicznych do zabiegów nastrzykiwania kwasem hialuronowym. Jedno jest pewne – zmarszczki marionetki są dziś problemem którego przy odrobinie zaangażowania możemy się pozbyć!


Bibliografia

1. Żurowska K., Kwas hialuronowy‑natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009
2. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004
3. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997
4. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana, 1999

17 głosów

Komentarze

ig@ - 2019-07-21 22:46:02

@Gośka-bonzuch czyli masz po prostu zmarszczki palacza. Spoko nie masz coś się martwić, nie jesteś sama. Życie nas zmusza do korzystania z używek. Ja tam wspomagam skórę mojej twarzy kremem na zmarszczki i idzie je jakoś delikatnie zredukować. Żółte zęby, również można zamienić na nieco bielsze, ale trzeba chcieć. Fajek oczywiście nie rzucę ..

Gośka-bonzuch - 2019-07-14 23:21:22

Nie wiem czy mam akurat zmarszczki marionetki, ale wiem że mam je od palenia papierochów.. żółte zęby, zmarszczki, dużo wydanych pieniędzy, ale przynajmniej po papierosach człowiek jakiś spokojniejszy i skupiony :)

trixie mattel - 2019-07-08 21:00:57

niestety ale starość ma to do siebie że nie bierze jeńców ;/ młodszej siostrze mówię juz że teraz ma się smarować bo będzie miała takie same zmarszczki mimiczne jak ja i dzięki bogu chyba ją na tyle to wystraszyło że nakłada kremy :)

Claudia - 2019-06-30 14:07:28

Niedawno byłam na zabiegu HIFU czy jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie jak to się nazywało ale jak na sesje z ultradźwiękami to efekty genialne ^^ Dałam się iść pod jakieś lasery czy igły więc to dla mnie optymalna opcja była ^^

stormi - 2019-06-23 09:23:16

a znacie jakie zabiegi na zmarszczki mimiczne? macie coś do polecenia?

morrela - 2019-06-11 18:51:40

nie wiedziałam że jest coś takiego jak joga twarzy na zmarszczki mimiczne o.O brzmi to komicznie, ale jak działa to na zmarszczki mimiczne wokół ust to czemu nie o.O ?

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊