Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Eleuterokok kolczasty (Acanthopanax Senticosus)

Strona główna » Blog » Eleuterokok kolczasty (Acanthopanax Senticosus)

Eleuterokok kolczasty (Acanthopanax Senticosus), zwany również żeń-szeniem syberyjskim jest rośliną niezwykle pomocną w walce z wieloma dermatozami skórnymi. Jak się okazuje, może przynieść ukojenie także osobom borykającym się ze zmarszczkami. Co jeszcze warto wiedzieć o eleuterokoku kolczastym i w jakich produktach kosmetycznych znajdziemy tę dobroczynną roślinę?

Eleuterokok kolczasty – co sprawia, że jest skuteczny?Eleuterokok kolczasty

Eleuterokok kolczasty jest rośliną, o której robi się coraz głośniej. Nic w tym dziwnego, gdyż zawiera ona całe mnóstwo dobroczynnych związków. W roślinie tej znajdziemy między innymi garbniki, olejki eteryczne, a także flawonoidy. Nie brakuje w niej również dobroczynnych kwasów organicznych. Wszystko to sprawia, że ekstrakt z rośliny jaką jest eleuterokok kolczasty jest składnikiem wielu popularnych kosmetyków. Wykorzystuje się go do produkcji kremów na dzień, kremów na noc, a także jako składnik toników oraz szamponów.

Przede wszystkim bogate są w niego kosmetyki dedykowane skórze dojrzałej, gdyż eleuterokok kolczasty na zmarszczki jest naprawdę skuteczny.

Roślina ta jest również wykorzystywana w medycynie naturalnej. Surowcem zielarskim jest korzeń eleuterokoka kolczastego. Kłącze tej rośliny znajduje się bardzo głęboko pod ziemią. Warto dodać, że roślina ta nie występuje w Polsce. Znajdziemy ją w części państw azjatyckich, w tym między innymi w Chinach. W dobrze zaopatrzonych sklepach zielarskich bez większych trudności odnajdziemy jednak korzeń tej rośliny. Możemy również zdecydować się na zakup gotowych produktów kosmetycznych zawierających w swoich składach ekstrakt z dobroczynnego eleuterokoka kolczastego.

Na przykład w kremach na zmarszczki takich, jak ten:

Mialenia

MIALENIA
KREM UJĘDRNIAJĄCY Z EKSTRAKTEM Z ELEUTEROKOKA KOLCZASTEGOZAMÓW

Eleuterokok kolczasty – jakie posiada właściwości?

Eleuterokok kolczasty jest powszechnie wykorzystywany w kosmetyce oraz w medycynie naturalnej. Nie ulega wątpliwości, że roślina ta charakteryzuje się naprawdę wszechstronnym działaniem.

Na szczególną uwagę zasługują następujące właściwości tej rośliny:

  • wzmacniające,
  • nawilżające,
  • ujędrniające,
  • przeciwzapalne.

Ze względu na działanie ujędrniające oraz nawilżające, kosmetyki zawierające w swoim składzie ekstrakt z eleuterokoka kolczastego mają szansę zadziałać u osób borykających się ze zmarszczkami. Warto zaznaczyć, że roślina ta nie tylko ograniczy przedwczesne powstawanie zmarszczek, ale również złagodzi te już istniejące. Bardzo wiele mówi się również o wzmacniających właściwościach tej rośliny. Dzięki temu kremy do twarzy zawierające w swoim składzie ekstrakt z eleuterokoka kolczastego mają szansę pomóc osobom borykającym się z kruchością naczynek krwionośnych. Wreszcie, eleuterokok kolczasty ma szansę wspomóc walkę z niedoskonałościami cery. Po kosmetyki, w których składach znajdował się będzie eleuterokok kolczasty powinny więc sięgać osoby borykające się z trądzikiem, zarówno pospolitym jak i różowatym. Jeżeli chcemy cieszyć się satysfakcjonującymi efektami wynikającymi ze stosowania kosmetyków bogatych w ekstrakt z eleuterokoka kolczastego, musimy mieć na uwadze regularność. Jedynie systematyczna terapia przeciwzmarszczkowa ma sens. Pamiętajmy również o tym, aby kosmetyki zawsze aplikować na starannie oczyszczoną skórę twarzy.


Bibliografia

1. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
2. Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011
3. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986

3 głosów

Komentarze

Kaśmka - 2020-09-03 01:27:23

Kupiłam ostatnioo ekstrakt z Eleuterokoka kolczystego i zamierzam zrobić niedługo właśny tonik :D dam znać jak wyszło

Miroslawa - 2020-08-31 09:05:13

Uprawiam go w ogrodzie, jest wdzięczną rośinką ;)

Gabryś - 2020-08-29 22:46:33

Eleuterokoka kolczystego używałem kiedy zmagałem się z trądzikiem, opierały się na nim moje kosmetyki

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊