Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czy warto stosować tabletki na zmarszczki?

Strona główna » Blog » Czy warto stosować tabletki na zmarszczki?

Tabletki na zmarszczki to rozwiązanie, które może przyciągnąć uwagę wielu przedstawicielek płci pięknej, które chcą zniwelować oznaki starzenia się skóry. Zanim jednak zaczniemy je stosować, dobrze byłoby dowiedzieć się, na jakich składnikach najczęściej bazują. Wówczas będziemy mogły ocenić, czy tabletki na zmarszczki są w ogóle warte stosowania. 

Tabletki na zmarszczki jakie składniki zawierają najczęściej i jak działająTabletki na zmarszczki – jakie składniki zawierają najczęściej i jak działają?

Tabletki na zmarszczki można znaleźć zarówno w aptekach, jak i w wielu drogeriach. Wydaje się więc, że tego typu środki są dość popularne wśród kobiet. Mogą one bazować na różnego rodzaju substancjach, ale najpopularniejsze są chyba tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem. Oprócz tych dwóch składników, w tego typu preparatach możemy znaleźć również: 

Dość często, tabletki na zmarszczki zawierają również wyciągi oraz ekstrakty pochodzenia roślinnego. Preparaty tego rodzaju mają najczęściej za zadanie opóźniać procesy starzenia się skóry, dodawać jej blasku, a także wyrównywać koloryt. Najczęściej spotyka się tabletki, które bazują na kilku różnych substancjach aktywnych. Bardzo rzadko dostępne są preparaty bazujące jedynie na jednym składniku. Wydaje się zatem, że poszczególne substancje uzupełniają wzajemnie swoje działanie i mają zwiększać swoją skuteczność.

Mialenia

MIALENIA
POZBĄDŹ SIĘ ZMARSZCZEK DZIĘKI SKŁADNIKOM AKTYWNYM ZAMÓW

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania tabletek na zmarszczki?

Tabletki na zmarszczki wydają się być bardzo bezpiecznym produktem. Nie oznacza to jednak, że będą wskazane każdej przedstawicielce płci pięknej. Jak każdy inny preparat, tabletki na zmarszczki nie mogą być stosowane w niektórych przypadkach. Wiele zależy jednak od składu konkretnego suplementu, po który sięgamy. Dlatego też, zanim rozpoczniemy zażywać tabletki, koniecznie przeanalizujmy ich skład. Dzięki temu dowiemy się, czy preparat nie bazuje na substancjach, na które mamy uczulenie. Czasami możemy nie być świadome tego, że nasz organizm jest nadwrażliwy na jakąś substancję. Dobrze byłoby zatem obserwować jego reakcje na przyjmowany preparat.

Niektóre tabletki na zmarszczki mogą być przeciwwskazane kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Wydaje się zatem, że każda przyszła matka powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą zanim w ogóle rozpocznie suplementację takich tabletek. Przeciwwskazaniem do ich stosowania mogą być także niektóre schorzenia o charakterze ogólnoustrojowym. Należy wziąć pod uwagę to, że wiele naturalnych substancji aktywnych wchodzi w interakcje z lekami. To także należy uwzględnić rozpoczynając ewentualną suplementację. Najważniejsze jest bowiem to, aby była ona dla naszego organizmu bezpieczna i nieobciążająca.

Sprawdź: Kremy regenerujące do twarzy

Podsumowując, tabletki na zmarszczki raczej nie rozwiążą naszego problemu związanego ze starzeniem się skóry. Są to bowiem suplementy diety, których wpływ na zmarszczki wydaje się być mocno ograniczony.

Zdecydowanie lepsze niż tabletki z kolagenem będą naturalne, dobre jakościowo kremy przeciwzmarszczkowe. Warto także zadbać o zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze oraz o odpowiednie nawodnienie organizmu.


Bibliografia:

1. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001
2. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006

1 głosów

Komentarze

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊