Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Najlepsze domowe sposoby na zmarszczki

Strona główna » Blog » Najlepsze domowe sposoby na zmarszczki

Czy można skutecznie walczyć ze zmarszczkami? Czy istnieją nieinwazyjne metody na zapobieganie im? Tak! Szereg domowych sposobów może pomóc zredukować płytkie, nieutrwalone linie, ale przede wszystkim zapobiec ich pojawianiu się. Takie rozwiązania nie spowodują, że głębokie bruzdy natychmiast znikną. Jednakże w połączeniu z odpowiednimi kremami, stanowią podstawową metodę walki ze zmarszczkami.

Domowe sposoby na zmarszczki – ogólne zasady

Szereg czynników wpływa na pojawianie się zmarszczek. Niezwykle istotnym elementem jest odpowiednia dieta. Mówiąc o odżywianiu się, nie sposób nie zacząć od najważniejszego – picia odpowiedniej ilości wody. To doskonały sposób na utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia tkanek oraz wspomaganie procesów detoksykacji. Przesuszona skóra błyskawicznie zaczyna się marszczyć, ale też łatwiej ulega uszkodzeniom. Nawilżanie poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków jest bardzo ważne, ale najważniejsze jest właśnie dostarczanie odpowiednich ilości płynów od wewnątrz.

Warto zwrócić uwagę, aby dieta była bogata w witaminy i minerały. Takie składniki skutecznie odżywią skórę i sprawią, że stanie się mocniejsza. Nie można też zapominać o zdrowych tłuszczach, które znajdziemy w rybach oraz oleju lnianym – dzięki nim wzmocniona zostanie bariera ochronna.

Domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

W przypadku zmarszczek okolic oczu, świetnym domowym sposobem jest po prostu… noszenie okularów przeciwsłonecznych! Intensywne mrużenie oczu sprawia, że w naturalny sposób w tej okolicy pojawiają się linie. Świetnym, a zarazem bardzo prostym, rozwiązaniem tego problemu jest noszenie okularów w bardzo słoneczne dni.

Lwia zmarszczka – domowe sposoby

Lwia zmarszczka to pionowe linie między brwiami. Powstają w efekcie częstego ściągania brwi i nadają twarzy srogi charakter, co niekoniecznie koresponduje z charakterem. Działać trzeba jak najszybciej – zanim linie się utrwalą. Pomóc może proste ćwiczenie – przez minute należy unosić i opuszczać brwi. W ten sposób zostaną rozluźnione mięśnie w tej okolicy.

Zmarszczki na czole – domowe sposoby

Poziome zmarszczki na czole najczęściej pojawiają się około 30. roku życia. Chcąc jak najbardziej odłożyć w czasie ich pojawienie się, można skorzystać z kilku prostych sposobów. Pierwszym z nich jest spanie na plecach, a nie na brzuchu! Dociskając twarz do poduszki, sprawiamy, że skóra jest rozciągana, a także ulega podrażnianiu.

Domowe sposoby na zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza to pionowe linie nad ustami lub linie promieniście otaczające usta. Powstają u osób palących papierosy – głównym winowajcą jest powtarzanie ruchu warg podczas wciągania dymu. Prowadzi to do rozciągania skóry. Dodatkowy czynnik stanowi sam dym papierosowy, który dosłownie zatruwa tkanki, powodując poważne uszkodzenia w jej strukturze. Staje się słabsza i szybciej poddaje się rozciąganiu. Choć zmarszczki palacza należą do najbardziej charakterystycznych, to osoby uzależnione od papierosów ogólnie wcześniej obserwują głębokie linie – na całej twarzy. Dlatego jeżeli chcesz przeciwdziałać starzeniu się skóry, najważniejszym krokiem jest rezygnacja z nałogów.

Domowe sposoby a kosmetyki

Domowe sposoby potrafią stanowić doskonałe rozwiązanie, ale zawsze muszą iść w parze z odpowiednią pielęgnacją skóry. Codziennie – rano i wieczorem – po dokładnym oczyszczeniu cery należy nałożyć dobry krem ujędrniający, jak np. Mialenia. To właśnie codzienne, regularne stosowanie ma tu największe znaczenie. Ponadto należy pamiętać, że zarówno przy stosowaniu kremów, jak i innych domowych sposobów, bardzo istotne jest szybkie działanie – zanim zmarszczki zdążą się pojawić.

1 głosów

Komentarze

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Brak opóźnień, wysyłka realizowana w ciągu 24h.

Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.

10RABAT2017

Tak, chcę!